BMW X6 35d

7. února 2009 v 18:54 | PhilipCzech |  Tereňáci
BMW X6 je odnoží luxusního SUV BMW X5, jehož druhá generace se začala vyrábět před rokem. Zákazníkům tato filosofie vyhovuje, protože na ježdění v terénu si SUV kupodivu nepořizují. Interiér byl téměř kompletně převzatý z praktičtější X5. Sedí se jen nepatrně níž a kvůli nižším oknům je posádka méně na očích. V interiéru je pouze jeden problém, zpoza volantu je hodně špatný výhled. Dobře je vidět akorát dopředu. Druhá řada sedadel nabídne místo pouze dvěma pasažérům. Dvě plnohodnotná křesla od sebe dělí středová konzola s odkládacími přihrádkami. Dva cestující se vzadu rozhodně mačkat nebudou. Před koleny spousta místa, v oblasti ramen také, ale nad hlavou je to poněkud horší.

bmw-x6-3.jpg

Pohonná jednotka s označením 35d (třílitrový dieselový šestiválec s dvojitým přeplňováním) má výkon 210 kW a pracuje výhradně se šestistupňovou automatickou převodovkou s možností sekvenčního řazení (i na volantu). Na 100 km/h zrychlí BMW X6 35d za 6,9 sekundy a jede nejvýš 236 km/h. Distribuci výkonu mezi zadními koly obstarává elektronický systém DPC (Dynamic Performance Control). Při ostřejším průjezdu zatáčkou je víc síly na vnějším kole, díky tomu umí být i dvoutunové auto poměrně mrštné. Systém se sice snaží eliminovat odstředivé síly, ale fyzikální zákony úplně ošidit nelze, a tak by i řidič BMW X6 měl mít na paměti, že kupředu žene více než dvě tuny železa.

BMW X6.jpg

Kromě dvou elektronických systémů (xDrive a DPC) je pod povrchem ukrytý ještě stabilizační systém DSC, systém pro optimalizaci brzdného účinku, kontrolu trakce DTC, systém pro sjíždění svahů HDC, automatický tempomat a stabilizační systém pro tažení přívěsů. BMW X6 je vybavená také aktivním řízením, které se umí přizpůsobit aktuální rychlosti. Podvozek (tlumiče a stabilizátory) se zase přizpůsobuje povrchu, po němž se auto pohybuje.

bmw_x6.jpg

Cena???

Pohled do ceníku nám v současné době mnoho neřekne. BMW přepočítává ceny v CZK dle aktuálního kurzu k Euru. Konečně! Základní provedení X6 přijde na cca 1 200 000 CZK.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama